Ing. Zdeněk Šraier

Zdeněk Narodil jsem se na jaře roku 1966 (teď je mi tedy 58 let)

Dětství jsem prožil na severu Čech v Kadani. Tady jsem chodil do školky a a od 1. do 6. třídy na 4. ZDŠ. Potom jsme se v roce 1978 s rodiči přestěhovali do Ústí nad Labem na Severní terasu. Dokončil jsem tu základní školu na 25. ZDŠ.

Vždy připraven Následovala Střední průmyslová škola strojní a elektro - chtěl jsem původně na elektro obor, ale byl jsem přijat na strojařinu, a už mi to zůstalo. Po úspěšné maturitě roku 1984 jsem byl přijat na České vysoké učení technické - fakultu strojní. Studoval jsem obor zemědělské stroje. Školu jsem úspěšně dokončil v červnu 1989.

S srpnu jsem se oženil s Danou a nastoupil jsem do pražské konstrukční kanceláře ČKD Slaný.

Revoluční dobu přelomu 1989/1990 jsem strávil na základní vojenské službě na Slovensku.

Potápění Do roku 1992 jsem dále pracoval jako konstruktér speciálních jeřábů ČKD Slaný a.s. Pak jsem se začal živit jako programátor na volné noze. V letech 1994 až 1999 jsem také byl programátor u firmy RWM Komplex k.s. Mělník.

V roce 1995 jsem se začal potápět s přístrojem a věnuji tomu skoro všechen volný čas.

V prosinci 1997 se nám narodil Vašík.

V září 1999 se nám narodila Zuzanka

Od června 1999 do současnosti pracuji ve firmě EGAP a.s. (Exportní garanční a pojišťovací společnost). Firma je úvěrovou pojišťovnou se zaměřením na pojišťování vývozních úvěrových rizik spojených s vývozem zboží a služeb z České republiky, která poskytuje pojišťovací služby všem vývozcům českého zboží bez rozdílu jejich velikosti, právní normy a rozsahu vývozu přihlašovaného k pojištění s návaznou možností pojištění i tuzemských pohledávek. Do listopadu 2003 jako samostatný programátor analytik, od prosince 2003 jako vedoucí oddělení analýzy, vývoje a správy aplikací. V srpnu 2005 jsem se stal vedoucím oddělení provozu IT.